Sunum için Türkiye hakkında konu

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
ilkerbresson
New Friend
New Friend

Sunum için Türkiye hakkında konu

Mesaj gönderen ilkerbresson »

Merhaba,

Foruma yeni üyeyim, bu konuyu hangi bölümde açmam gerektiğine karar veremedim, umarım yanlış yerde açmamışımdır.

Yurt dışında yaşıyorum ve Türkiye ile ilgili önümüzdeki hafta bir üniversitede bir sunum yapmam gerekiyor. Konu Türkiye'de yakın tarihte olan önemli olaylar olacak. Sunumda neler içerebileceğim konusunda sizin fikrinizi almak istedim.

Benim aklıma şu konular geldi;

2002 FIFA Dünya Üçüncülüğü
1999 Depremi
2005 Avrupa Birliği ile müzakerelerin başlaması
2003 Eurovision birinciliği

Sunumda 1999 Depremi gibi malesef üzücü konulara da yer vermem gerekiyor. Bu yüzden her açıdan fikirlerini esirgemesseniz çok memnum olurum.

Şimdiden teşekkürler,

İlker
Kullanıcı avatarı
ses-siz
Fast Friend
Fast Friend

Re: Sunum için Türkiye hakkında konu

Mesaj gönderen ses-siz »

Çok açık uçlu bir istekte bulunmuşsun. Bu "önemli olay" dediklerin ekonomik mi, politik mi, sosyal mi, dini mi ,teknolojik mi, öyle mi böyle mi belli değil. Türkiye'de tarihe geçecek her an bir çok olay olduğunu düşünüyorum. Bence en güzeli Google'da "Türkiye'nin yakın tarihi" ni aratman ve karşına çıkacak fikirlere göre karar vermen.
"Hiç bir özel yeteneğim yok. Sadece tutkulu bir şekilde meraklıyım." Albert Einstein
ilkerbresson
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen ilkerbresson »

Tavsiye için teşekkürler, dediğin gibi Google'da bir arama yaptım. Ancak sonuçların çoğu politik olayları gösteriyor. Bende sırf politik olayları insanları sıkmak istemiyorum. Konuların kültür-sanat, spor, sosyal ağırlıklı olması taraftarıyım.
Agapenar
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen Agapenar »

1999 depremini iyice araştır ve bunla ilgili bir sunu yap bence. Çeşitli görsellerle destekleyebilirsin. İnsanı en çok etkileyen duygu hüzündür bence. İnsanı çok etkiler bunu düzgün bir içimde sonuçlarını anlatarak hazırlayabilirsin. 1999 depreminde yetim, öksüz kalmış bir çocuğun hikayesini yazabilirsin.