Eğitimde acı itiraf

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Eğitimde acı itiraf

Mesaj gönderen Eternity »

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Selçuk, ‘AB ülkeleri öğrenci başına 6 bin, biz sadece 380 dolar harcıyoruz’ dedi.

ÖZEL Bilfen Okulları’nca düzenlenen ‘2’nci Eğitim Teknolojileri Sempozyumu’nda, ‘Yeni ilköğretim programında teknoloji kullanımı’ konusu tartışıldı. Açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Ziya Selçuk, (yanda) dünyada 10 yılda bir eğitim reformları yapıldığını, Türkiye’de ise sadece rutine dayalı değişikliklerin gerçekleştiğini söyledi. Selçuk, ‘Öğrenciler yeni öğretim yılında ekonominin gerektirdiği temel beceriler olan problem çözebilmeyi, bilimsel düşünme becerisini, girişimciliği, dili etkili kullanmayı, yaratıcılığı öğrenecek. Kısaca öğrenci artık kuralı öğrenecek ama diğer yandan da onu hayata geçirecek’ dedi.

Öğrenci başına eğitim harcamalarının AB ülkelerinde 6 bin dolar, Türkiye’de ise 380 dolar olduğunu belirten Selçuk, yabancı dil eğitiminde büyük sorun yaşandığını da belirterek şöyle konuştu: ‘Onbinlerce öğretmen maaş alıyor, milyarlarca ders saati boşa gidiyor, her sene alınan ürün sıfır. 60 yıldır da bu böyle. Bu yüzden bu yıl 9 ilde 120 ilköğretim okulunda yapılan deneme uygulaması önümüzdeki yıl tüm Türkiye’de uygulanacak.’

Kaynak: Hürriyetim
arven

Mesaj gönderen arven »

Onbinlerce öğretmen maaş alıyormuş.Bunların çoğu sadece depoda oturarak hiç bir emek sarf etmeden alıyorlar maaşlarını.Bunca okulda
öğretmen açığı olmasına rağmen atamaları yapılmıyor.Neden acaba?Daha çok denemeler yaparlar öğrenciler üzerinde.Her gelen yeni bir program deniyor.Hayırlısı artık..
Kullanıcı avatarı
ibryapici
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ibryapici »

normal bir yazı bence cunku bizde egitime önem verilmiyor ve bizim gibi boyle kopnusuluyor ama kimse bişi yapmıyor ben dahil???
Karanlık Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar.
Güneş Yalnızda Olsa Etrafa Işık Saçar.
Üzülme Doğruların Kaderidir Yalnızlık.
Kargalar Sürüyle Kartallar Yalnız Uçar.
Kullanıcı avatarı
daRkbLaCk
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen daRkbLaCk »

bence bu insanların kendi kendini eğitememesinden kaynaklanıyor..
In nomine Magni Dei Nostri Satanas
kutver
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen kutver »

bizim sosyal hocası vardı. hiç ders işlemezdi.

sınıfa gelir otururdu. bizde oyun oynardık tınlamazdı bile.

(ilkokulda)
Kullanıcı avatarı
ÖnemsizZ
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ÖnemsizZ »

burası turkiye hangi devlet memuru aldığı paranın hakkını veriyorki öğretmenler versin yılın 6 ayı yatıyorlar hala para diye ağlıyorlar eğitimciyizi diyolarlar verdikleri hiç bişi yok.380 dolarmış hahh ne 380 ini yalan kardesim 100 dolar bile harcanmıyor eğitime kişi başına bıraksınlar bu işleri.
[b]I am a nobody, and nobody is perfect; therefore I am perfect...[/b]
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

hepsi bos, ne uygulamasi yapilcak ne duzeltilcek turkiyede, ben inanmiyorum, yillardir boyle iste, bozuk bi egitim sistemi..yurt disindaki egitim sistemi o kadar egitici bi taraftanda eglendirici bi sekilde gidiyo..keske turkiyede birazcik duzelse
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
nighten
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen nighten »

bence oran normal bunda acayip birşey yok.daha çok kazanıyorlar daha çok harcıyorlar.bu herzaman kuraldır bizde onlar kadar kazansak bizde harcarız!