orta öğretim ödül yönetmenliği yenilendi

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
fetza
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

orta öğretim ödül yönetmenliği yenilendi

Mesaj gönderen fetza »

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel örgün eğitim-öğretim veren ortaöğretim kurumlarında ödül ve disiplin işlemlerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen ''Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği'' yenilendi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanarak, yürürlüğe giren yönetmeliğe göre, 0kul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem notlarının ağırlıklı ortalaması 3.50 den aşağı olmayan ve davranış notu indirilmemiş bulunan öğrencilerden yıl sonu başarı ortalaması 3.50 - 4.49 arasındakileri teşekkür belgesi, 4.50 ve daha yukarı olanları ise takdir belgesi ile ödüllendirilecek.

Bir ders yılında her iki dönemde de ''takdir belgesi'' alanlara, okulun yıllık iftihar listesinde yer verilecek.

0kul öğrenci ödül ve disiplin kurulu not şartına bağlı kalmadan, örnek davranışlarda bulunan öğrencileri onur belgesi ile ödüllendirecek.

Bilişim araçlarını olumsuz şekilde kullanılması da (olumsuzluğun türüne göre) kınama, okuldan kısa süreli uzaklaştırma, tasdikname ile uzaklaştırma ve örgün eğitim dışına çıkarma cezası gerektiren fiiller arasında yer aldı.

Ceza alan öğrencilerin davranış notlarından, okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezası için iki, okuldan tasdikname ile uzaklaştırma cezası için üç, örgün eğitim dışına çıkarma cezası için dört not indirilecek.
mynet
...