Bu nasıl festival açılışı!..

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Bu nasıl festival açılışı!..

Mesaj gönderen Eternity »

ResimFETHİYE'nin Ölüdeniz Beldesi'nde bu yıl ikincisi yapılan Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali, Babadağ'ın 1700 metrelik parkurundan iki keçinin, pilot eşliğinde yamaç paraşütü ile atlatılmasıyla başladı.

Ölüdeniz Belediyesi'nin amblemi olan keçi, 2'nci Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerine imzasını attı. Festival, ‘Dağdan günah keçisi atlatma' etkinliği ile start aldı. Ölüdeniz Belediyesi önünden ‘Küpeli’ ve ‘Hediye’ adlı iki keçiyi alan Sky Yamaç Paraşütü Firması Sahibi Pilot Murat Tüzer, burada Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ve Veteriner Hekim Necati Ocak tarafından uğurlandı. Ocak'ın kontrolünden geçen keçilerle parkura gelen Tüzer, hazırlıkların ardından bir yanına Hediye bir yanına da Küpeli'yi alarak, Babadağ'ın 1700 metrelik parkurundun atladı. Tüzer ve keçiler Ölüdeniz manzarası üzerinde uçarak, Belceğiz Plajı'na sorunsuz indi.

Keçilerle atlayış yapan Tüzer, “Oldukça heyecanlıyım. Dünyada ilk kez keçi ile atlayış yapan pilot benim. Sorunsuz bir atlayış oldu. Veteriner, hatta Cumhuriyet Savcılığı'na bir sorun olup olmayacağı konusunda danıştım'' dedi. Başkan Yılmaz ise, “Etkinlikler kapsamında iki keçiyi atlattık. Akşam saatlerinde de ‘En güzel keçi yarışması' yapacağız. Bu yarışmayı ve atlayışı festival etkinliği içinde kalıcı hale getireceğiz'' diye konuştu.

Veteriner Hekim Ocak, “Keçiler, özellikleri itibarı ile yüksek kayalıklardan oldukça rahat atlayış yapabilen çevik hayvanlardır. Bu atlayışta problem olmaz, hayvanseverler tepki göstermesin. Hayvana hiçbir zarar gelmedi'' dedi.

Kaynak: Milliyet
Kullanıcı avatarı
ÖnemsizZ
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ÖnemsizZ »

harbiden de yani ne garipliktir yaa ne ararsan bu bizim ulkemizde var yavv dikkat cekmek için neler yapacaklarını şaşırıyorlar
[b]I am a nobody, and nobody is perfect; therefore I am perfect...[/b]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

inek, keçi bütün hayvanları milli etcez herhalde bu konuda
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Muystafa
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Muystafa »

ilginç ne diyem valla
ya ne anlar keciler ucmaktan bırkın hayvanlar otlasın ya :D
M&M
Kullanıcı avatarı
tasmanyaaa
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen tasmanyaaa »

muğlada okuduğm için fetiyeliler çatlak olduğnu çok duydm,şuana kadar hiç şöle sakin bi fethiyeliye rastlamadm....bu haberde bnm bilgimi kanıtlıo walla
[b]sewemedim kimseyi içimdeki sen gibi...[/b]
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Enchanting »

Haberlerde izlemiştim bende bu haberi.Kim bilir daha neler görücez, ne de olsa burası Türkiye..
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!
Kullanıcı avatarı
PsychopathiCaT
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen PsychopathiCaT »

ben ucamadım keçi uçtu..ballı hayvan
[b][glow=blue][color=white][size=67]I Love You...I'll Kill You!!!!~~bUT I LoVe YoU FOrEver~~[/size][/color][/glow][/b]