Reklam Alanı
Zaman: 28 Kasım 2014, 08:45

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Eğer sitemizi ilk kez ziyaret ediyorsanız, lütfen Kurallar ve Sıkça Sorulan Sorular sayfalarımızı okuyunuz. Forumlarımıza mesaj gönderebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Forumlarımızdaki mesajları görüntülemek için forumlar sayfamızdan istediğiniz forumu seçip ziyaret edebilirsiniz.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Kasım 2006, 16:41 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Sagopa Kajmer - Uğurla Bahtiyarları

VERSE 1
Kaldırımlar ezdik, yıllar aldı başını vurdu duvara, rüşvetiydi kaderin ilk görüşte aşk!... Ve tasmalarda kalbin, yosmalarda şiirin, çok şirinki, sihirin etkisinde zikri, koşar adımla telaşa doğru körpe fikri, ruhsal arbedeyle randevuydu bu, su gibi akarak aldı yolunu, hırsız kaptı tüm kolu ve serüven oldu iki hayat, birisi hırsız rolüne bürünür oldu diğeri hep bakan bir kör, birisi acıyı çekti, öteki acıyı servis etti. Şarkılar yazıldı ikisi üzerine ve birisi bitti diğeri çaldı, şarkılar kesilmedi çok elveda demişti birisi, diğeri yaşama verdi istifa dilekçesi ki tanrı çekti reddi, seddi kurdu kalbine, kalbi sedyelerde taşıdı, harbi tek nefeste yaşadı, zor bir deneyim oldu, kördü yoktu güneşi, zordu, çoktu çilesi (yo!)

Nakarat
Ben zebani tarlasında yabani meleğim, yabancı hancı, sancı evreninde zancı, tutuklu avcı, kolları kelepçeler diyarı, riyalı mutluluklar yadigarı, uğurla bahtiyarları!...
Saç telimde öldü, doğdu, sularda boğdu kendini, güneş yakarken kendini, bir kalemde yazdım tüm şiirleri, nefesi bitti sigaramın, yaşama soktum yenisini,çektim içime!...

VERSE 2
Hangimiz varız(yo!), hangimiz yokuz? Kavalyem olsa öpebilir miyim ölümü? Yıldönümü pembe dünya gezegeninde kışların siftahı, yüzbin akçe meyve verse getiremezki aşkımı, ben yolumda molama hep bir sigara nefesi alarak adımı attım, zilimi çal da uyanayım!... Dün de okulu astım. Duvara çiviler çaktım. Baktım ellerimde hep resimle dolanır olmuşum, hayra yordum. Zorunluyum ki buradayım, kuşatmasında kaldım, hapsim ömre, aldım payıma düşeni, rayına koydum hayatımın tek vagonlu trenini, gitme gelme aleminde tek ve son seferdeyim. Boş mu kalbin? Doldur o zaman ansızın durabilir, defedebilir, hatır konuşmasıyla dile getir. Her satırda çıkarı virgül etme kompozisyona, bin zebani tarlasında tek ve son seferdesin...

http://www.myspace.com/tushsnk

Paylaş:

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 09 Kasım 2006, 12:52 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Silahsız Kuvvet - Dünya Koca Mekan

Koca bir mekan içinde gündelik fikirler, geçici muhabbetler, Dostluklar yalan, sokaklarda baslayan kavgalar, kanla sonuçlanan olaylar, Dünya mekan , sirdasim insan,
çözülmeyi bekleyen kördügüm akan kan. Konusan silahlar, onlara konusmayi ogreten de bir can.acimasizca, Ateslenen tetik, kursunlarla asar gözlerini tavana.suçun meçhul,
Karambole alismalisin burasi Istanbul , hersey karambol. Kapkaçak, Sözlü taciz, hirsizlar, mafya ve çeteler etrafinda takipte gezen. Aç gözlerini kolla kendini, kendinden
baska dostun yokki, Sanki saka gibi, her gün yüzlerce kisi ya gasp edilir ya da ugrar tacize. Televizyonlarda ilk haber : " sayin seyirciler Istanbul sizleri yer " Ummadigin bir
anda çikar karsina bela, Dünya koca mekan acimaz sana bana.

[Nakarat]

Dünya koca mekan acimasiz , Binlerce insan sokaklarda savunmasiz, Istanbul; dünya içinde bir altküme, Suçun meçhul birden bire gidersin güme.

Gece saat üç, gözlerim açik kulaklarimda bir ses yankilanir, Sinyal !... sinyal !... yine bir olay. Sabaha yakin günes dogmak üzere. Olay olay üstüne caddelerde yanki denen hergele
is üstünde. Nöbette bekle,sokaklari dinle gördügün bu sahne. Karakoldaki suç göstergesinde onlarca kapkaçakçi ve bombaci, Yakalanmis. sonuçta iki gün sonra beraat ile
çikmis. Bu ne rezalet yosun tutmus adalet,atlet gibi kokmus sözlerim adaletinde Silahsiz kuvvet. Hakedene hakettigi suç verilmiyor, etraf yanki kayniyor. Her gün suçlar artiyor.
suçlular özgürce geziyor,biktim artik bunlari Görmemezlikten gelenlerden,hesabini verecek olan kisilerden. Koca mekan dünya içinde,binlerce olay ardisik suçlar. Paralanan
insanlar, ertesi gün basi bos gezen faydasizlar. Alismis manzara kral yine onlar...yine onlar... Ara sokaklarda bekleyen tipi kayik birkaç basi bos, Avini bekler isini yapar çeker
gider, sonrasinda ikinci bir olay, Patlak verir sehrin kör caddelerinde.

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Kasım 2006, 23:15 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Silahsız Kuvvet - İki Dinle Bir Sus

Bianco, çekti vurdu piyango, Etme bulma cango, mango giyen hanzo, Anasına babasına karşı gelen aso, Karısını satan pezo, Yeraltında mumu yakan mic-o-check-o. Yozlaşmaktan öncü olduk bir anlık zevkler için, Namusun poposunu oyduk, soyduk manevi hazineyi, çaktırmadan cebe attık. Pandik yedik dedelerden, nesile yolun tarifini yapamadık. "Yolum yolundur, yoluma çıkan kardeştir." desem de lafla peynir gemisi, yürümez bil! İlk evvela sağ elini kaldır koy vicdan tereğine, İğneyi çuvaldızla mixle, zımbala, batır kendine. Sonrasında imam kütüğünü boynuna hançer misali, gömdüğünde afallama. Hakettiğin haktır veren haktırç. Candır, sana da bana da verilenin devamı farzdır. Yediğinde doymak bilmeyen domuzdur, Kendini kandıran insandır, canı canda saklamaya çalışan ahmaktır, fani olan kandır kurur elbet kepo keto!

İki dinle bir sus, Kus: H´yi A´yı R´yi A´yı M´yi neyi yediysen kus. Sus pus, hakyerini buls yo. Yunus der ki budur hiphop rules.

Cepten gelen sıcak hava para, sen soğuktan ödü donan sahte conan. ´Yol bilindik dediğim dedik´ dersen burnunun dikinden kayar, cakılır kalırsın, parakolik olmuşcasına hırs deşer, karındeşen Jack gibi, aç gözünü! Üzerine gelen gözü görmez kör çete birgün mutlak, görür reali. Misali gerçek yapanazim ter hali. Fani yuvarlağın içinde sonsuzluk hayali. Yakala kefali! Kes koynunu boynunu ! Denize düşen yılana sarılır, konuşmaktan çenesi tutulan cevap hakkını kullanamaz, sözlüden atılır. Sayılır kelle-kafa başından köprü bekçileri. Aklını başına devşir! Bu yol uzun, yorulursun süzülür ruhun. Belki de iki dakikada sanal beden gömülür.

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Kasım 2006, 10:56 
Super Friend
Super Friend
Kullanıcı avatarı

Son günlerde en çok dinlediklerimden bir tanesi "Baytar" Sagopa Kajmer

Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi
Sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi
Geçmiş dünden bahsetmek lezzetsiz
Gelmemiş yarından hep mi şikayetçiyiz biz
Aklımın ipinin ucuda kaçmış, timsah katreleri boşalsın
Bir iki damla hiç değersiz
Hüzün ve kaderin pençesinde bir dev nam-ı-değersiz
Gece-gündüz ömürden yontar dünya dönmez yarensiz
Bugün ömrün yarım gün, serbest kalsın fikrim
Senin tozlarını silemez tenimden ellerim
Varlık ruhu terk eder gözüm gözünden ayrılınca
Bendeki aşk altın misali ağırlığınca
Sensiz benlik yokluk demek kalbim sana emekçi
Aşk denen illet çorak arazide tilki misal kurnaz bekçi
Başım sarkıt bir mahalsiz cümle yolumun önüne taş
Dudakların (?) halden çakır keyif dertdaş
Gören der ki sel ağzına bina yapmak aptal işi
Yel eserse kırmaz dişimi, kalp bir körse görmez bir şeyi
Saniyeler dakikalarla yapar alışverişi
Saatler seni alır benden korkarım olamaz gelişi
Hasret gözümün ışıklarını söndüren alçak misafir
Afitap sönük bir mum ayrılık hain bir zehir
Melek yanımda yüzünü saklar felek yüzüme kaş çatar
Bir tek bu hüznü sen boğarsın ipek tenin derime batsın
Rüzgar saçını süpürse mest olur bakışlarım
Adınla uyanır kulaklarım, yüzünle açar göz kapaklarım
En güzel şiirlerimle kaleme adını sayıklatırım
Odamın hayaletisin sessizliğine aşığım

Derdime çare baytarım yok
Dengeme destek tut ki durayım
Şafak güneşin fermanıı geçer acı tatlı sayılı zamanın sancısı
Ama melek bir yandan , şeytan bir yandan
Başım zindan yokluk var bu kaçıncı şikayetim bilmem

Kafamı duvara yasladım omuzların yanımda yok
Ahbaplar maymun iştah sahibi benim içim senle tok
Yok ki gücüm belki devler ülkesinde bücürüm
Sessizliğinle gelir hüznüm yokluğunda gömülü ölüyüm
Bu devranın binlerce sevgi müşterisinden biriyim
Yalnızlığıma küfrederim sensiz halden müştekilim
İlelebette dönmez olsan bil ki yalnız nöbetteyim
Hatalarıma savaş açtım her gün farklı kefendeyim
Hayat günlük defter yaprağı hazan gelir dökülür
Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür
Dertle anlaş deva bul üzüntü kalbi sömürürür
Yüzüne baktığım her an cennetten bahçe görülür
Gülüşle şen değil gönül bucaklarında harabeler
Bu hilekar tavırla geçer fena saatler
Seni içeren masallarım anlatılacak kadar kısa değiller
Aşk ilinde bir tarafta cüceler diğer yanda devler

Derdime çare baytarım yok
Dengeme destek tut ki durayım
Şafak güneşin fermanıı geçer acı tatlı sayılı zamanın sancısı
Ama melek bir yandan , şeytan bir yandan
Başım zindan yokluk var bu kaçıncı şikayetim bilmem

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Kasım 2006, 18:59 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Sagopa Kajmer - Küheylan

[Sagopa]
Sokaklar artık boş birer dünya. Ne bir sigara ne de bir kola kutusu yukarıda sis bulutu ve umudu taşıyan kimse yok. Yumuldu gözüm, derinden gelen ses boğuk, tek başınayım dünyada. Hiç kadarım, adımlarım kadar yaşadım yeah. Ayakkabılarımın aşınan ayakları serseri vücuduma kefil ben yürüdüm, tarihim geçti çürüdüm, kendimi sürüdüm. Dün büyüdüm, bugün sanki ölüyüm. Aklıma konuk olan görüntülerde siz iliklerimi sıktınız, ben gözlerimi kıstım ve tılsım kalbime indi ve surat yazıtıma kazıdım kollarımda kalan izleri, yeniden içime attım o gizleri. Gizlerin odası derinde kilitli, adaletin sırtı dönek. Yirmi beş senelik beni gömek. Elimde mezara kürek.

[Nakarat]
Ayaklarım yılların çelebisi ve ben Küheylan. Ceylan kaçarken yoruldu, kaptı kaplan. Yolumuz uzun, kısa vücudum emanet ayaklarıma. Duasız bir yolcuyum, adaletin sırtı dönek. Yirmi beş senelik beni gömek. Elimde mezara kürek, hadi gidelim.

[Sagopa]
Hadi gidelim ve beni gömelim. Yolumuz uzun-kısa, bu kıssada bir hisse yoksa yanına al ve kendini tokatla. Ağlayan sana sor ve öğret dersini, kendine zırhını giy ve savaş kendinle ve barışı bekle. Çatışmalarda onurunu koru ve sık tetiği ve gururun katilin olsun. Sen sana kıy barış masasında nöbet yok. Bir yığın insan gördüm günlükleri dolabında gizli saklı, kendiyle mektuplaşan ya da kendiyle konuşan. Dününü unuttu hepsi. Günler günlüklere küstü ya da günlük yazara kara kara önlük giydi, son mektup kalbine sıktı. Aklı maçaya gelen görüntülerde çalmıştınız kalbimi, kırmıştım annemi dahi. Bir özür vahi, bir ömür fani, ödemem zor bu bedeli ve ebedi. Buruk döndü kalbin bir selamsız deşti kendini, ben bendimi yardım ve yardım eden olmadı, tek kaldım. Kazıdım surat yazıtıma gerçeği. Dostun adı var kendi yok ve herkes sadece vatandaş ve ...deki his..ler gerideki hatalarım. Düştüm her kuyuda bir canavar tanıdım, korktuğum vakit elini sıktım. Ben bir anıyım, yirmi beş sene kendimle yaşadım, yetti.

[Nakarat]
Ayaklarım yılların çelebisi ve ben Küheylan. Ceylan kaçarken yoruldu, kaptı kaplan. Yolumuz uzun, kısa vücudum emanet ayaklarıma. Duasız bir yolcuyum, adaletin sırtı dönek. Yirmi beş senelik beni gömek. Elimde mezara kürek, hadi gidelim.

Yo Sagopa K. 2003 Kuvvet Mira

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 17 Kasım 2006, 00:01 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Sagopa Kajmer - Bağdat

VERSE 1
Mermi icad oldu mertim bozuldu ve merhumlar evin duvarında meçhul gazi. Mayın şehit taburu, mayısta kan yağmuru, düşman uyku mahmuru, dünya kin maduru, solumda katliam, nerede sağ duyu? Mevzileri nöbet alan fevziler feyz alamadan fethettiler ahireti, mektupları kayıp, cinayet ayıp ve kültürler bombalandı, kimse sallamadı, Bağdat ateş aldığında kalbim durgun yedi,güneş doğudan battı. Mumlarınızı yakın, yorgun düştü uçaklar, tebessüm etti tüm sanıklar, tankları tanımlar tanıklar, yanıklarla dolu topraklar karamparça bulutlar ve savaş! Yavaş ölüm kaderinin hız kaynağı, telaş pazarı, can kumarı, çıkar savaşları, B52’ler yarıda kesti pişen aşları ve dünya kan deryası, geleceğin bedeli pahalı, duygular yamalı, suçu gelin etseler de kimse güvey girmeyecek, bilirim bu tarih değişecek ve tekerrüre dayalı imha tarihçesi, kurak sevgi bahçesi suya hasret.

Nakarat
Topalla gezen aksamak öğrenir, abanın kadri yağmurda bilinir ve hatıra silinir
Ana gibi yar olmaz, Bağdat gibi diyar olmaz ama Bağdat bombalanır (boomBoom!)

VERSE 2
Kazanılan her madalyon, mayın tarlasındaki piyon askeri reyona bir şampiyon sıfatıyla koydu bir galon kurşun, hüşu derbeder. Turşu geçmişler ve savaşta gazi bebekler, tekler kalbimin atışı ve ekler günbatımından şafağa doğru süregelen kanlı iklimler. Psikolojisi kaybolan bitkisel yaşamlar, ideolojisi kuyularda saklı taşbakan kanayan yaraların ortadoğusundan güneş battı ve bu şarkının üç leşi olmalı birleşmiş o milletler sorgulamalı, birleşmiş amerika yılanları, çıngıraklı amacında yalanları ve kitle imha dolarları 24 beatte tenha hiphopları, kinimin raple yansıyan oluşumları, kanunları kelepçelemeli ve elemeli eli zaferi simge edeni ve eylemini barışa saklayan her bireyi

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 17 Kasım 2006, 00:05 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Sagopa Kajmer ft.Kolera - Kalp atışlarım 78BPM

SAGOPA VERSE
Hiphop evvel olsa rap sonumdur, okşa evreni, sözünle yokla çevreni kağıtta saklı Sagonun gizli gözleri, “Dur orda!..” Kalp atışlarım yolumda rehber, anca vardı zorba rapler “Sagopa Kajmer”. Mührü bastım, sen aylak oldun sıktım ve çaylak ateşe yaktım, tılsım tıkadım içine, rapimin inine kazıdım adımı Sagopa K, yolumda rehber oldu (yo:yunus özyavuz)
Kalp atışlarım 7-8 B ve P ve M, teklemezse son sözüm, kekeleme görüntüler görecek çift gözün, lekeleme sezinler bendeniz, seke seke yürür dilerse hiphop ormanında, yeke yeke rapinle savaşacaksın, oğlu rapin önünde keke kelimeler savuracaksın sakarca.

KOLERA VERSE
Cümle arasındaki anekdotlardı dikkatimizi çekenler derinleştik konularımızla çarptırılmış masallarda bizimkisi, bozuk oyuncaklarla bitirdik biz evciliği ken geymiş diyorlar barbinin akıbeti meçhullerde bir fincan kahve var mı? derken başlayan hikaye kahveden öte kocasındaydı gözü hoşbeş sohbetlerde beş çayları içmenin zararları sizi ayda ararken geçen zamanda kendini unutmanın dayanılır hafifliği mi bu? Nöbetçi eczanelerde beklettik ruhumuzu üstünde tehlike anında kırın işareti kafamızın dikinde kurban bayramı arifesinde ölü koyunlar ardında bildiğimiz kurallar aslında, şimdi de şemada gösterelim aman vermez suskunluğu hilesiz hurdasız hayatım karanlıkta üşümek ne ki? Varsın dökülsün kanatlarım, öyle bir rol almış ki kolera, okudum okudum anlamadım seyrederken hayatı, en önden kendime sahne bulup oynadım, kendi kendime konuştum hem kızdım hem güldüm halime, çita noktasından denize girip dinlendim aslan yelesinde.

Duvarlar renkli olsa da karanlıkta ne görebilirsin ki?
Bir köre rengi nasıl anlatabilirsin ki?
Mikrop renkli olsa ışık versen görebilir misin ki?
Mikrobu nasıl kırarsın, onu hangi kimyayla yenebilirsin ki?
Asidin üstüne baz dökmüştüm maksat PH olsun diye

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 17 Kasım 2006, 00:08 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaşları

Aldanışlar orada kaldı, aldatıldın ahın vardı, aldatıldım ahım aldı, yalvarıldım vahım oldu, aldanışta masum oldun, yalvarışta yüzüm soldu. Dikene battı yalanın ağzı, yatsılarda mumlar öldü. Düşümü böldü sevgi çölünün ölüme çeken o kavuran nefesi, akşamında leşime baktım, peşime takılan adını kazıdım, ümidi çaldım, ahı yanıma vardı, vahımı şarkı yaptım, dinledikçe ağladım, gözyaşım!... İnsan umudu taşıdı, kimisi kırdı umudu, lakin kiminin sahip olduğu tek şey oydu, hepsi buydu. Yoksulluk korkusuyla ömrü servet peşinde harcayanda gördüm fakirliğin özünü, çevirdim yüzümü, dostumundu teklif, düşmanındı ısrar, acaba nereye kadar sürer bu tekrarlar. Yalanlara radar olsan neye yarar, zararın dönüşü kârın el mi sallar? Batan güneş yine doğar. Batan gemi yatan mezar, azar azar kazar mezar, kumar umar arar, yazar kader kime çıkarsa bahtı tahtı kapar, tanrı bunu hep yapar. Salla gitsin arzular gemiler zaten batık, yolla gitsin mektuplar adresin mi kayıp? Zorla güldü âmâlar ağlamak mı ayıp? Korla yandı umutlar geçen dünü sayıp, yor ki aklını hakkını sorgula düne bakıp?

Kaç tabut gömülecek yeraltına ve kaç kişi gidecek habersiz uzaklara? Kaç yalan yıkacak güvenleri? Kaç satır yazılacak kader kitabına ve kaç dua edeceksin tanrına, kaç damla gözyaşı dökeceksin uğruna? Kaç yarın bekleyeceksin? Sonralara kaç damla gözyaşı?...

Tasanın etrafında gezgin olmuş insanlar kısacık molalarda tanıdılar mutluluk denen kelimeyi ve tanrı bâş etti, çile doğdu, hile koydu adını günahın. Sille vurdu, illeler inatçı yordu, sınava tabi tabiat ananın evlatları rabbi tanımadı, kimisi küfretti yaradana, zülmetti kendine, hükmetti paraya, çoğuna paralar sıktı kurşunu yaralar açtı durumu battı. Dünya malı uçan halı, kırılır dalı her ağacın, yıkılır her bina afette, gofret, bedelindir o dökülen tuzlu yaşlar, haşlar gözünü yıka yüzünü, hüzünü her Adem tanır, geçici bir dövmesin şeklini çizdi tanrı topraklara; vakti gelince kazma kürekle silineceksin. Dayanacağın bir duvarın yoksa ör hadi, kuvvete dayanamayan adalet aciz, adalete dayanamayan kuvvet zalimdir, hakkımı isterim, payıma düşen herşeyi alırım felsefesi, haksızlık oyunlarında hakkı yendi, rengi kaçtı yaşamın, derdi sardı, yaranın acısı tacı attırdı krala dahi, bir ömür fani, bir umut hani? Tebessüm vahi, kabusum canî yazdıklarım; yazacaklarımın güvencesi Sago K.

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 17 Kasım 2006, 00:18 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Mozole Mirach - Hasmın hissi gaflettir (En Sert Ünsüz)

MOZOLE MİRACH PART1

Dile benden ne dilersen eğer istersen
Buz kesen gecenin ortasında yalın ayak koşar bu adam
İstifralarım şüphesiz çoğaldı son zamanlarda
Kafatasım tasımda hasımlar azmakta kasmakta

İbreti alem olsun derdime bir deva bulunsun
Sunulsun ortaya kötü fikirler yeterki içi rahat olsun
Kussun tüm zehrini akıtsın nankorce
Edilen yeminlerin ardından kirlenen sular şimdi durulsun

Ahpab bildim örtbas ettim sonra sildim gittim nedeni var
Elbet yaptığım her bir işin sebebi var
Kısmen doğru cismen yanlış pozisyondasın
İsmen hafızamdasın listem de en son sıradasın

Oldum olası olduğum gibiyim değişen zamanmış
Ve akıtılan terlere bilki boşuna mendil harcanmış
İlki satmış diğeri kaçmış bu adam kime taşatmış?
Boyun büker gider son kez evrene sataşmış...

NAKARAT2X:

Hasmın hissi gaflettir
Kimi devrilir kimi yenilir kimi terk eder ve kimi terk edilir
Kimine mağlupsun kimine galip gelinir
Sil geçmişi geleceğe yol ver kararlı gel karşıma
Huzru arşıma karşı karşıya yüzleşşş sen leş beş para etmeyen keleş...

MOZOLE MİRACH PART2

Ben 4 nala amel peşinde dövünür haldeyim
Ve olduğum konumla başım dik övünür haldeyim
Kiminle derdim kiminle sorunum cevap verin
İçimdekileri hissetmeniz için bu şarkıma kulak verin

Zor donemler ardı düzemi cıktım derken başıma gelene bak
Hak hakkını almak hakkımı almak hakkımdır...
Yazdıığım liriklerlerimle aklım dansederken
Gece 05 uykum gel o bana lazımdır...

Zor gelir eldekiyle yetinmek bazen insana
Akla mukayit ol allah sabır dile illallah
Demekle dil yorulmaz işle demiri pas tutmaz
Kaç kez soylesemde lafıma kimse kulak asmaz....

Sıradışı hayaller sıradışı işler peşinde kişiler
İşi pişirirler ve sonra işi servis ederler
Yalın ayak koşan adam artık yok "öldü"
Kafasına sıktığı tek mermi derin uykuyu böldü

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 17 Kasım 2006, 00:21 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Mozole Mirach,Sitem Depresif - Sitemin duan olsun

MOZOLE MİRACH:

Bir çocuk var ve birde kanayan acıları
Bir sokak var gördüğünde ağladı.
Acının çalısı battı,ömürün yarısı aktı
Göz kapaklarında mağlubiyet faslı.

Bilinç altı tuz buz ayna ömür yalancı sayfa
sen yaşamda tayfa o gemiden firarda.
Tek başınasın kendi dünyanda
Gördü sandı gözler oysa yedi kat ama.

SİTEM DEPRESİF:

Kaç sokak var gördüğümde ağladığım bilirmisin?
Yalnızlıktan midem bulanır gel desem gelirmisin?
Bitti demek zor alevi dost yüze düşman
Mumlar sönmez oldu bastığım nedenler hüsran!

Kader yazılmış madem oynamak düşer
Derdi içime atmak ya kanser yada verem eder
Eskilerde izler hafızamda sisler
Silinmeyen bir gerçek varsa çatlayan duvar çöker!

NAKARAT2X:

KADER ELLERİNİN ARASINDAN YOK OLSUN
DARGIN ÇEHRE SAHİBİNE DOST OLSUN
SÖNEN MUM SONUNCU DÖNEN KUŞ HABERCİN OLSUN
SORULAR SUALİN SİTEMİN DUAN OLSUN

MOZOLE MİRACH:

Bilki amasız amansız acımasızdır elalem
Sen seversin o sever oyun biter divanem
Acıdan miden bulanır baş döner nerde çarem
Aramaktan dizler çöker omuz düşerki madem

Böylesin çocuk nedendir sebebi tüm olanların
Nedir amacı böylesine kafanı duvara vurmanın?
Herkes bilsin kalbin delik deşik fabrika
Söyle her gecende eller açık neden Allah'a

SİTEM DEPRESİF:

Böyleyim ki nedeni ben ve benden uzak insanlar
Kalbim eski fabrika ve yok artık o çalışanlar
Kim severse sevsin hayatta eşlik etsin
Benle kabre girsin isterdim çaldılar

Yoluma kilidi vurdu gidenin acısı faciası
Şimdi ömre törpü oldu gözyaşım ve hatırası
Kimse kapatamaz yanar canın tam ortası
Ateşi sönmez anladım ki geçmez artık sancısı

NAKARAT2X

MOZOLE MİRACH:

Bir kalp var tam iki parça yarısı parça parça
Yarısı nerde sorma kimbilir hangi kolda
Sersefil beden kim kefil seven(Kim)?
Sebil gönül çeker o derdi kadere surat asma

Gidenler ardı hep viran geride yokki hiç kalan
Kim görmüşki zulmederken yanına kalmış vah oğlan
Çektin onca çileyi şimdi tebessüm vakti
Ayağa kalk silkelen yanında mozz daimi

SİTEM DEPRESİF:

Ben değil onlar oldu her zaman vefasız
Ben sefildim gecelerimde onlar kaldı cezasız
Şimdi başka kolda,şimdi başkasıyla
Gel de çek kolaysa yükümü sırtlan omzuna

Gülmek bana yakışmaz çehrem gülse ruh alışmaz
Bağlasanda durmaz demire çakılı dünya bıkmaz
Divane dostun yorgun içi kanar sorulmaz
Sende olmasan fırtınam,sular durulmaz..

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Benzer başlıklar
 Başlıklar   Yazar   Cevaplar   Görüntüleme   Son mesaj 
Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Türkçe Rap

[ Sayfaya gitSayfaya git: 1, 2, 3 ]

ShepneM

22

3764

21 Ocak 2005, 00:37

IcEman Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Rap Muzİk

[ Sayfaya gitSayfaya git: 1 ... 7, 8, 9 ]

withoutgirls

81

10636

03 Aralık 2006, 14:08

Eternity Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. rock mı rap mı?

[ Sayfaya gitSayfaya git: 1 ... 9, 10, 11 ]

kurtadam5353

109

12095

04 Mayıs 2009, 12:27

16321632 Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. rap sözleriiii................

wega

1

2284

25 Kasım 2005, 12:42

ScabBoy Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Rap Müzik...

tush

1

15625

24 Aralık 2006, 16:42

Murat_erd Son mesajı görüntüle

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

© 2003, 2014 Türkiye Forum | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Geçerli XHTML | CSS | Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye
phpBB SEO

Reklam Alanı

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.