Sim Kartı Micro Sim Kart yapmak (iPhone 4 ve iPad için)


iPhone forumunda bulunan Sim Kartı Micro Sim Kart yapmak (iPhone 4 ve iPad için) konusunu görüntülüyorsunuz...
iPhone hakkında genel bilgiler, iPhone uygulamaları, iPhone zil sesleri, iPhone oyunları ve iPhone yardım destek forumu

Sim Kartı Micro Sim Kart yapmak (iPhone 4 ve iPad için)

Mesajgönderen taNGo » 28 Ağustos 2010, 22:22

Normal boyutlarda olan sim kartınızı düzgün olarak keserek yeni nesil iPhone 4 ve iPad lerin kullandığı mikro sim karta dönüştürebilirsiniz.

Uyarı: Bu işlemi yaparken çok dikkat etmelisiniz aksi takdirde sim kartınıza ya da cihazınıza zarar verebilirsiniz. Sim kartınıza ya da cihazınıza vereceğiniz herhangi bir zarardan ötürü kesinlikle sorumluluk kabul etmiyoruz. Eğer bu işlerde yetenekli değilseniz kesinlikle bu işlemi denemeyiniz.

Öncelikle ihtiyacınız olan şeyler cetvel, maket bıçağı ya da iyi kesen bir makas.

1- Normal sim kartınızı resimde gösterildiği gibi üçgene benzeyen kenarı sağ üstte duracak şekilde cetvel yardımıyla ölçüsünü alıyoruz.

Resim

2- Sim kartınızın çipli olan bölümünün kenarlarını resimdeki gibi 12 x 15 mm ölçülerinde işaretliyoruz.

Resim

3- Ölçüyü aldıktan sonra sadece üst kısmından resimdeki gibi kesiyoruz. Sim kartın çipli bölümünü kesmemeye dikkat edin.

Resim

4- Son olarak sim kartın sağ yan tarafını kesiyoruz ve sağ üst kısmınıda üçgen şekli gibi olacak şekilde kesiyoruz. Bunu yaparken cihazınızın sim kart yuvasını çıkartarak ya da başka bir mikro sim karttan ölçü alarak yapabilirsiniz.

Resim

Kesinlikle dikkat etmeniz gereken nokta düzgün ölçüleri almak ve çipli kısmı kesmemektir. Ayrıca Sim kartınızı kestikten sonra cihazınıza takarken kesinlikle temiz olmasına ve düzgün şekilde yuvasına oturduğuna emin olun. Aksi takdirde cihazınıza zarar verebilirsiniz ya da cihazınız garanti dışı kalabilir. Eğer sim kartınız zarar görürse yenisini Turkcell Extralardan ya da kullandığınız operatörün ilgili merkezlerinden yaklaşık 8 - 10 TL'ye alabilirsiniz. Bu değiştirmeyi yapmak için hat sahibinin bizzat kendisinin başvurması gerekiyor.

http://www.turkiyeforum.com
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3619
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Dön iPhone

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.