Perseid meteor yağmuru ne zaman?


Haberler forumunda bulunan Perseid meteor yağmuru ne zaman? konusunu görüntülüyorsunuz...
Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Perseid meteor yağmuru ne zaman?

Mesajgönderen taNGo » 10 Ağustos 2016, 10:06

Resim

Her yıl Ağustos ayında gerçekleşen Perseid Meteor Yağmuru Perşembe ve Cuma gecesi saat 23:00'dan itibaren sabah saatlerine kadar daha yoğun bir şekilde izlenecek.

2 gün boyunca yoğun bir şekilde izlenebilecek olan Perseid Meteor Yağmuru, bilim adamlarının belirttiğine göre bu yıl önceki yıllara göre daha fazla olacak. Halk arasında Yıldız Kayması olarak tabir edilen ve yıldız kaymasına benzer şekilde görüntülenebilen meteor yağmuru, saatte ortalama 100 tane yıldız kayması şeklinde görüntülenecek.

Uzmanlar meteor yağmurunu izleyebilmek için hiç bir ekipmana ihtiyaç olmadan ışıksız ve karanlık bir ortamda çıplak gözle gökyüzüne bakmanın yeterli olduğunu söylüyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3619
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Re: Perseid meteor yağmuru ne zaman?

Mesajgönderen zeynepiya » 09 Ekim 2016, 01:26

ben izleyemedim bunu maalesef. çıktım da yükseğe, yağmur yağdı,!
zeynepiya
New Friend
New Friend
 
Mesajlar: 10
Kayıt: 13 Eylül 2016, 22:45


Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.