Normal ateş kaç derece olmalı?


Sağlık forumunda bulunan Normal ateş kaç derece olmalı? konusunu görüntülüyorsunuz...
En önemli konumuz, sağlığımız hakkında bilgilerimizi paylaşalım

Normal ateş kaç derece olmalı?

Mesajgönderen taNGo » 29 Kasım 2017, 14:22

Ateş, özellikle bebek ve çocuklarda takip edilmesi gereken önemli sağlık unsurlarından bir tanesidir. Çünkü ateş, bir hastalığın habercisi olabiliyor. Ortaya çıkabilecek enfeksiyon hastalıkları sonucu bağışıklık sistemleri tam olarak gelişmediği için yüksek ateş, bebek ve çocuklarda havale nöbetlerine sebep olabiliyor. Yetişkinlerde ise ateş bazı enfeksiyon hastalıkları sonucu ortaya çıkabiliyor.

Resim

Ateş genellikle vücutta ortaya çıkan bakteri, virüs gibi enfeksiyonlara vücudun savaş açması sonucu ortaya çıkıyor.

Uzmanlara göre normal ateş, yani normal vücut sıcaklığı 36,5 - 37 derece olarak kabul ediliyor.

Bebek ve çocuklarda; 37,5 - 38 derece hafif ateş; 38,5 derece üzeri ise orta ve yüksek ateş olarak kabul ediliyor.
Yetişkinlerde ise 37,2 - 37,5 derece ve üzeri yüksek ateş olarak kabul ediliyor.

* Yukarıdaki bilgiler tam ve kesin olmamakla birlikte bilgilendirme amaçlı olup, konuyla ilgili öncelikle doktorunuza veya sağlık kuruluşlarına başvurmanız önerilir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3607
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Dön Sağlık

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron