Reklam Alanı
Zaman: 25 Kasım 2014, 03:31

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Eğer sitemizi ilk kez ziyaret ediyorsanız, lütfen Kurallar ve Sıkça Sorulan Sorular sayfalarımızı okuyunuz. Forumlarımıza mesaj gönderebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Forumlarımızdaki mesajları görüntülemek için forumlar sayfamızdan istediğiniz forumu seçip ziyaret edebilirsiniz.Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Ekim 2008, 12:49 
New Friend
New Friend

Kayıt: 08 Ekim 2008, 12:45
Mesajlar: 1
Yaş: 32
Merhabalar,

Bir süredir kitabımı bastırabilmek için internet üzerinden konuyla ilgili bilgi toplamaya çalışıyorum. Hatta birçok forumda, benim gibi birçok insanın zorlandığını farkettim. Bu yüzden edindiğim bilgi ve tecrübeleri sizlerle paylaşmanın faydalı olacağını düşündüm.

Öncelikle eserin bilgisayar ortamına geçirilmiş olması, kolayca değişiklik,düzeltme yapabilmemiz için büyük bir fırsat ve yayınevlerine iletilmesi konusunda avantaj sağlamakta olduğunu gördüm.

Kitabınızı bir matbaada bastırmak ile yayınevinin basması arasında satışına önem veriyorsanız farklılıklar vardır. Matbaa, kitap basıldığında tamamını size teslim eder ve o kitapları kolayca satma şansınız olmadığından zorda kalabilirsiniz. Yayınevleri ise yayınladıkları kitapları tanıtma ve satabilme yoluna gitmekte ve dağıtıcılar vasıtasıyla ülke çapında kitapçılara dağıtmaktadır.Bu şekilde eserinizin okuyuculara ulaşması daha kolay olmaktadır.

Hem matbaaları hem de yayıncıları bolca dolaşarak çeşitli öneriler ve fiyatlar aldım. Yayınevleri maddi kaygıları da gözönünde bulundurarak kitap basımı konusunda soğuk davranmaktalar. Özellikle ilk kitabınız yayınlanacaksa, eserinizi basacak bir yayınevi bulmak neredeyse imkansız. Bu noktada ajans tabiriyle tanıştım. Bu yöntemde baskı masrafı yazar tarafından karşılanıyor.

http://www.kitapsal.com/icerik/kitabinizi-basalim-mi.aspx linkinden gerekli bütün bilgilere ulaştım ve linkte belirtilen telefondan kendileriyle iletişim kurdum.Aynı bölümde bulunan formu doldurarak, eserimi hemen kendilerine gönderdim. Ajans hizmetinde kitabın kapağından sayfa düzenine kadar sizin başınızı ağrıtabilecek birçok hizmet sağlanıyormuş.

Fiyatın ilk başta matbaalarda aldığım fiyattan çok daha düşük olması dikkatimi çekti ki bu fiyat neredeyse yarı yarıyaydı. Bunun nedenini sorduğumda, kitabın baskısından değil satışından kar elde ettikleri olarak açıkladılar. Bu durumu, eser sahiplerine olan saygının en büyük göstergesi olarak görüyorum.

Bu koşullar çerçevesinde, ben de kitabımı ajans olarak bastırmaya karar verdim.

Kapak tasarlandı, kitabımda bulunan imla hataları düzeltildi, dizgisi yapıldı ve beklediğimden kısa sürede kitabım ellerimdeydi.

Kitabın kalitesinden, yapısından memnunum ama satışının az seyretmesi beni üzüyor. Bu da yeni yazar olmanın, tanınmamanın dezavantajı malesef.

Umarım verdiğim bilgilerle, benim gibi konuyla ilgili hiç bilgisi olmayıp, internet üzerinden araştırma yapan eser sahiplerine faydalı olabilirim.

Herkese başarılar dilerim.

Saygılarımla.Paylaş:
  
 
 Mesaj Başlığı: Kitapsal
MesajGönderilme zamanı: 04 Kasım 2008, 10:42 
New Friend
New Friend

Kayıt: 04 Kasım 2008, 10:36
Mesajlar: 2
Yaş: 31
Üçüncü Yayınevimizin Kuruluşu Nedeniyle , 5 Kasım 2008 Saat 16:00'a kadar onaylanıp, işlemleri tamamlanan kitapların maliyetlerinin yarısı tarafımızdan karşılanacaktır ve:

160 sayfaya kadar herşey dahil, 1900 YTL yerine 1000 YTL ,

160 - 240 sayfa aralığı için herşey dahil, 2400 YTL yerine 1250 YTL ,

240 – 350 sayfa aralığı için herşey dahil, 3350 YTL yerine 1750 YTL maliyet yazarlarımız tarafından ödenecektir.

Bu kampanya özel olarak belirlenmiştir ve KitapSal.com'un basılacak kitaplara onay vermeme hakkı bulunmaktadır. Bu kampanya 40 adet kitap ile sınırlıdır ve başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. Dosyalarınızı bu sayfanın altında bulunan form aracılığıyla bize iletebilirsiniz. Daha yüksek sayfa sayıları için lütfen bizimle iletişim kurunuz. Bu kampanya dahilinde basılan kitaplarımız, sağlanan tüm imkanlardan eksiksiz faydalanacaktır.


  
 
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Temmuz 2009, 13:05 
New Friend
New Friend

Kayıt: 04 Kasım 2008, 10:36
Mesajlar: 2
Yaş: 31
Yeni sezona yetişmesi için 17-07-09 saat 17:00'a kadar işlemlerine başlanmış olan 10 adet kitapla sınırlı olmak üzere tek ödemede %15 indirim veya 1+4 taksit uygulaması kampanyamız devam etmektedir. Kampanya tarafımızdan onaylanan kitaplar için geçerli olacaktır. Kampanya dahilindeki kitaplar da tüm imkanlarımızdan faydalanabilecektir.


Maliyet Örnekleri (1000 adet baskı için):

80 sayfaya kadar herşey dahil 1950 TL. yerine 1650 TL veya 750 TL peşin 300 TL 4 taksit

80 - 160 sayfa aralığı için herşey dahil 2500 TL. yerine 2100 TL veya 1000 TL peşin 375 TL 4 taksit,

160 – 240 sayfa aralığı için herşey dahil 3100 TL. yerine 2635 TL veya 1500 TL peşin 400 TL 4 taksit,

240 – 320 sayfa aralığı için herşey dahil 3650 TL. yerine 3100 TL veya 1750 TL peşin 475 TL 4 taksit.


Kitabınızın yayınlanmaya hazır olduğunu düşünüyorsanız ve kararınızı net olarak verdiyseniz, bu sayfanın sonundaki form aracılığıyla veya 0212 528 91 46 ve 0212 528 91 45 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Mesai saatlerimiz haftaiçi 10:30 - 17:00'dir.


  
 
MesajGönderilme zamanı: 02 Nisan 2010, 17:28 
New Friend
New Friend

Kayıt: 02 Nisan 2010, 17:09
Mesajlar: 1
Yaş: 39
Benim eserimi birkaç ay önce Cinius Yayınları kitaplaştırıp satışa sundu. Başka arkadaşlara faydalı olur babında, hemen belirtmek zorunda hissettiğimiz bir eleştirim var. Kitabınızı, kendiniz ücretini ödeyerek yayınlıyorsanız, bir takım şeyleri talep edebilirsiniz. Nihayetinde bir para ödeyip karşılığında bir hizmet alıyorsunuz. Cinius Yayınlarının iyi editörleri var, ama benim kitabımın okumasını (yoğunluktan dediler) dışarıdan bir editöre verdiler ve şahsen bu okumadan memnun kalmadım. En başta yutkunup kabullenecektim ama sonra ben bu hizmet için para ödüyorum dedim ve kitabımın daha iyi bir editör tarafından okunmasını talep ettim. Bunun üzerine yayınevinin baş editörü olan bayan kitabımı bir kez daha okudu. O da ilk editörün işini iyi yapmadığını kabul etti. Bin tane özür diledi ve bonus olarak bana ücretsiz 1000 adet kitap ayracı da basılacağını söyledi. Bu ikinci okumadan ben de memnun kaldım. Ondan sonra herşey iyi gitti. Benim çalıştığım tasarımcıları harika, bu işin üstadı, zaten bütün piyasaya yüzlerce kitap hazırlamış. Tam hayal ettiğim kitabı çıkardı ortaya. Baskı süreci de hızlı işliyor, bana önce bir prova baskı verdiler. Kitap basılmadan önce son bir kez gözden geçiryeim diye. İyi oldu, ufak tefek bir iki hata yakaladım. Kitap nihayet matbaadan geldiğince iki hafta içinde birçok büyük kitabevinde kitabımı bulabilir olurdum. Dağıtımda büyük umutlar beslememekk lazım, bunu öğrendim, zira her kitabevinde kitabınızı bulacaksınız diye birşey yok. Ama birkaç tanesinde bile görmek, insanı fena mutlu ediyor.

Uzun lafın kısası, kapı kapı gezip yayınevlerinin nazlarını çekmeye alışığım. İster istemez Cinius gibi yayınevlerine de aynı psikolojiye giriyor insan, adamların her dediklerine "olur" deme gafletinde bulunuyor. Böyle yaparsanız sonunda memnun kalmayabilirsiniz. Neyse ki çok geç olmadan akıllandım ve benim de bazı şeyler talep edebileceğimi hatırladım. Onlar da yazarın sürece dahil olmasından memnunlar. Nihayetinde piyasada markaları gezinen bir yayıneviler ve kitaplarının kaliteli olması benim kadar onların da yararına bir durum.

Bunu dikkate aldığınız sürece kitabınızı rahatlıkla beğendiğiniz ve bu şekilde çalışan bir yayınevine götürebilirsiniz. "para verip bastırmak" aman aman bir durum değil. Cinius'da da gördüm, remzi gibi, inkilap gibi yayınevlerinden bunlara geçmiş birçok yazarları var. Adamlar hızlı çalışıyor, bütün kârı yazara bırakıyor ve kitabın haklarını devralmıyorlar. Satışlarımı kendim takip edebiliyorum ki bu ayrı bir keyif veriyor. Bir kitabımın satıldığını görünce o günüm daha bir güzel geçiyor. Bu şekilde bir anlaşma yapmak sadece "amatör yazarlara" değil, bu işin ustası olmuş yazarlara da cazip gelebiliyor haliyle.

Diğer yayınevleri için birşey söylemeyeeceğim ama iyice araştırın ve güvenebileceğinizi hissettiğiniz bir yayınevine gidin. Her piyasa gibi yayın piyasasında ahlaksızlar bol keseden var. Aman ha, onların ellerine düşmeyin. Sadece paranızdan değil, kitabınızdan da olursunuz sonra.

Umarım bu bilgiler faydalı olmuştur. Lütfen hepimiz deneyimlerimizi paylaşalım.


  
 
MesajGönderilme zamanı: 03 Ekim 2012, 16:36 
New Friend
New Friend

Kayıt: 03 Ekim 2012, 16:16
Mesajlar: 1
Yaş: 38
Merhaba,

Bende kitabımı Sevgim Akademi Yayınlarından bastırdım. Satış ağları oldukça geniş ve hızlı, kitap iki ayda hazırlandı ve aynı anda hem online satış evlerinde hemde tüm kitabevlerinde satışa sunuldu. Profesyonel çalışma tarzlarından çok memnun kaldım. Eserlerini canlandırmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.
Firmanın Linki : http://www.sevgimakademi.net/

Saygılarımla


  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 


Benzer başlıklar
 Başlıklar   Yazar   Cevaplar   Görüntüleme   Son mesaj 
Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Düşünen İnsanlar İçin - Tam Metin

ahmetsecer

0

680

20 Ocak 2009, 20:25

ahmetsecer Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Allah İçin Yaşamak - Tam Metin

ahmetsecer

0

637

20 Ocak 2009, 20:33

ahmetsecer Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Dinimizi Öğrenelim- Çocuklar İçin Tam Metin

ahmetsecer

0

815

02 Aralık 2008, 00:15

ahmetsecer Son mesajı görüntüle

 


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


© 2003, 2014 Türkiye Forum | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Geçerli XHTML | CSS | Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye
phpBB SEO

Reklam Alanı

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.