Reklam Alanı
Zaman: 30 Temmuz 2014, 12:03

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Eğer sitemizi ilk kez ziyaret ediyorsanız, lütfen Kurallar ve Sıkça Sorulan Sorular sayfalarımızı okuyunuz. Forumlarımıza mesaj gönderebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Forumlarımızdaki mesajları görüntülemek için forumlar sayfamızdan istediğiniz forumu seçip ziyaret edebilirsiniz.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Eylül 2006, 11:01 
Super Friend
Super Friend
Kullanıcı avatarı

"Alman televizyonu ARD’nin spikeri Eva Herman, kadınların evde oturmasını savunan bir kitap yazdı, ülkedeki feministler ayağa kalktı.

47 yaşındaki Herman, kitabında toplumun sağlığı açısından kadının evine dönmesi gerektiğini savundu. Kariyer sahibi olmasına karşın, kariyerin kadını annelik isteğinden uzaklaştırdığını ve bunun da topluma zarar verdiğini söyledi. "

Paylaş:

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Eylül 2006, 11:56 
Slow Friend
Slow Friend
Kullanıcı avatarı

ben Herman'a katılmıyorum Trinity :)

çocuk da yaparım kariyerde :P

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Eylül 2006, 11:56 
Slow Friend
Slow Friend
Kullanıcı avatarı

anne ve baba çalışıyorsa çocuğa kim bakacak..

3. bir kişinin çocuğu yetiştirmesi ne kadar sağlıklı olur..

veya çocuğun annesini günde 3-4 saat görmesi..

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Eylül 2006, 13:24 
Fast Friend
Fast Friend
Kullanıcı avatarı

abdulkadur33 sana katılıyorum üçüncü bi kişi bence sakıncalı hem çocuğa iyi davranacağı ne malum

doymamıştım sana
koklayamadım seni
gece gündüz aplarım
kapandı gözlerim
elveda demedin ben buna yanarım

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Eylül 2006, 17:21 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Tabii ki kadın çalışmalı..Ekonomik özgürlüğü olmalı..Ayrıca evde oturmak da çok sıkıcı..Ama şu da bir gerçek ki çalışan bir annesinin olması bir çocuk için oldukça zor..Bunu yaşadım ben..6 yaşına kadar anneannemlarin yanında kaldım ve de annemlere alışmakta güçlük çektim..Ve daha bir çok olumsuz durum..Mesela okuldan eve gelince beni karşılayan bir annemin olmasını çok isterdim..Nihayet annem emekli oldu..Ben 25 yaşındayken ve beni 1 sene de olsa okuldan geldiğimde beni karşılayabildi:)

Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Eylül 2006, 17:39 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Kadının çalışması, bir mesleği ve eğitim varsa gayet doğru bir davranış olur. Bir çok meslek dalı varki onları erkekler kadınlar kadar iyi yapamaz ; öğretmenlik , sağlık sektöründe (özellikle bayan hastalar) için doktor ve hemşire, ebelik, çoçuk kreşleri ve yaşlı bakım evleri vb.

Ayrıca yukarıdakilerin dışında kalan ve erkek arkadaşalrımın yaptığı bir çok diğer mesleği gayette güzel yapıyorlar ve yapmalılar :)

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Eylül 2006, 13:18 
Slow Friend
Slow Friend
Kullanıcı avatarı

Kadınların çalışması: Ev düzeninin olmaması,parasal anlamda çatışma,çocuk olduğunda yetiştirme sorunları,kadınların iş hayatında çabuk yıpranmaları ve bunun etkisinin kendilerinde görülmesi bence kadının yeri evi olmalı.Kadınların eğitimi ve kültürel çalışmlarıda halk eğitim tarzı kurumlarla olmalı.Çalışma hayatı kadına göre değil.Ama günümüz şartları maalesef el vermiyor buna.Kimisi gerçekten ihtiyacı olduğu için çalışıyor kimiside hırs yapıp param olsun çakır keyf olayım kimse karışmasın derdinde.

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Eylül 2006, 15:42 
Quick Friend
Quick Friend
Kullanıcı avatarı

elbette mesleği olan her kadın çalışmalı...ama çocuk olduktan sonra çocuğun belli yaşa gelene kadar ara vermeli bence...bu ara da iş hayatından uzaklaşıp kopması da muhtemel ama önemli olan kariyer değil evlattır bence...

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Eylül 2006, 12:13 
New Friend
New Friend

ya bu ner ya ee çalışmak istiosa neden evlenio yaşasın özghürtce olmaz ters.
kadının yeri kocasının dizinin dibnidir bu böyledir.

çoıcuk oluo kadın çalıştıgı için çocuga öfazla önem veremio o zaman da çocuk ilgisizlikten yanlış şeyler öğrenio.

hem çalışıp hemde çocuğuma çok iyi bi şekilde bakarım diyen olurasa belki ama. bu zaman da da öylesi y5ok kalmamış yani.

KADININ YERİ KOCASININ DİZİNİN DİBİDİR

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Eylül 2006, 17:14 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

bulursun inşallah dizinin dibi bir kadın :)

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Benzer başlıklar
 Başlıklar   Yazar   Cevaplar   Görüntüleme   Son mesaj 
Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. * Kadın ve Şiir*

Sevdazan

0

1281

18 Aralık 2006, 17:54

Sevdazan Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Bir Kadın Ruhunda Dolaşmak

turunculum

3

971

11 Mart 2008, 07:58

nicksizz Son mesajı görüntüle

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Yeni konular Yeni konular Site haritası Site haritası

© 2003, 2014 Türkiye Forum | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Geçerli XHTML | CSS | Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye
phpBB SEO

Reklam Alanı

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.