Juno uzay aracı


Haberler forumunda bulunan Juno uzay aracı konusunu görüntülüyorsunuz...
Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Juno uzay aracı

Mesajgönderen taNGo » 09 Kasım 2017, 14:24

NASA tarafından Jüpiter gezegenindeki bilinmeyenleri çözmek için 2011 yılında fırlatılan Juno uzay aracı Jüpiter'in yeni fotoğraflarını dünyaya iletti.

Resim

5 Ağustos 2011 tarihinde uzaya fırlatılan Juno uzay aracı, 5 yıl süren yolculuğun ardından 2016 yılında güneş sistemindeki en büyük gezegen olan Jüpiter'in yörüngesine yerleşmişti. 1 senedir Jüpiter'in fotoğraflarını dünyaya yollayan Juno, Jüpitere 9. kez yaklaşarak çektiği yeni fotoğrafları dünyaya iletti.

Juno uzay aracının bugüne kadar dünyaya ilettiği ve NASA'nın paylaştığı tüm görüntülere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Juno uzay aracı hızı saatte 200.000 kilometre ve Jüpiter etrafında dönerek 53 günde bir gezegene en yakın noktaya geliyor.

Juno uzay aracı Jüpiter'deki görevini 2018 yılında tamamlayacak.

Gazlardan oluşmuş dev gezegen
Jüpiter içi helyum, hidrojen gibi gazlardan oluşan güneş sisteminin en büyük gezegenidir. Juno uzay aracı bu büyük gaz gezegeninin bilinmeyenlerini görüntülemek için NASA tarafından fırlatılmıştır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3619
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron