HDMI üzerinden Ev sinema sistemi - TV bağlantısı

Gelişen Teknoloji forumunda bulunan HDMI üzerinden Ev sinema sistemi - TV bağlantısı konusunu görüntülüyorsunuz...
Piyasada bulunan yada yeni çıkan teknolojik aletler, bunların incelemesi ve tartışmalar.

HDMI üzerinden Ev sinema sistemi - TV bağlantısı

Mesajgönderen reesco

Sony DAV DZ260 Ev sinema sisteminden televizyona görüntü aktarmakta problem yaşıyorum. Uydu receiverdan gelen görüntüyü ev sinema sisteminden geçirip TV'ye aktaramıyorum, sadece ses var. Uydu receiver ile DZ260 arasındaki bağlantıyı scart kablo ile, DZ 260 ile Samsung LCD TV arasındaki bağlantıyı ise HDMI kablosu ile yaptım. DVD oynatırken hem sesi hem de görüntüyü normal olarak alabiliyorum.

Aynı yöntemle bağladığım Toshiba DVD player/recorder dan geçiridiğim uydu görüntüsünü ve sesini TV den alabiliyorum.

İkinci soru uydu receiver, DVD recorder, Ev sinema sistemi ve TV yi birbirine entegre etmek mümkün mü?

Bu konuda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Paylaş:
reesco
New Friend
New Friend

Mesajgönderen mc_fatih

buna neden itiyaç duyuyorsun kiii

uydu receiver ile ses sistemi receder
uydu recevir ile lcd
yaniye ve

receiver den görüntüyü lcd ye vericeksin-ok
receiver dan sesi ses sistemine vereceksin. ok
dvd den görüntüyü ve sesi scart kabolo ile lcd ye vereceksin. ok
ancak dz260 da 1 aux giriş vardı hatırlıyorsam.. eğer iki aux girişivare ise
dvd den ses sistemine aux girişi yap dvd nin sesinide ses sistemnden a,
Kullanıcı avatarı
mc_fatih
New Friend
New Friend

Dön Gelişen Teknoloji

• Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.