GSS Tescil Kaydı Sorgulama


Haberler forumunda bulunan GSS Tescil Kaydı Sorgulama konusunu görüntülüyorsunuz...
Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

GSS Tescil Kaydı Sorgulama

Mesajgönderen taNGo » 17 Nisan 2012, 14:54

Resim 1.Ocak.2012 tarihinden itibaren yürürlüğe giren ve sağlık sigortası olmayan tüm Türk vatandaşlarını sağlık sigortası kapsamına alan Genel Sağlık Sigortası uygulaması devam ediyor.

Genel Sağlık Sigortası'nda bir hane halkı içerisinde yaşayan, sosyal güvencesi olmayan bir bireyin hanesinde çalışan tüm herkesin gelirleri belirleniyor ve böylece gelir testi yapılıyor. Gelir testi sonucuna göre ise kişinin aylık ne kadar prim ödemesi gerektiği belirleniyor.

2012 yılının ilk yarısına göre gelir testi sonucunda;

- Kişi başına düşen aylık gelir 0 - 295,50 TL arasında ise kişinin geliri G0 kodu ile tanımlanıyor ve vatandaşın primini devlet ödüyor.
-Kişi başına düşen aylık gelir 295,50 - 886,50 TL arasında ise kişinin geliri G1 kodu ile tanımlanıyor ve kişi aylık 35,46 TL tutarında prim ödüyor.
-Kişi başına düşen aylık gelir 886,50 - 1.773 TL arasında ise kişinin geliri G2 kodu ile tanımlanıyor ve kişi aylık 106,38 TL tutarında prim ödüyor.
-Kişi başına düşen aylık gelir 1773 TL ve üzerinde ise kişinin geliri G3 kodu ile tanımlanıyor ve kişi aylık 212,76 TL tutarında prim ödüyor.

Gelir testi yaptırıp tescil kaydını öğrenmek isteyenler Sosyal Güvenlik Kurumu'nun web sitesindeki E-Hizmetler sayfasına girerek sorgulama yapabilirler.

Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulamak için SGK'nın web sayfası: https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3612
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.