Dünya Sigara İçmeme Günü ne zaman?


Paylaşmak İstiyorum forumunda bulunan Dünya Sigara İçmeme Günü ne zaman? konusunu görüntülüyorsunuz...
Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..

Dünya Sigara İçmeme Günü ne zaman?

Mesajgönderen taNGo » 16 Mayıs 2017, 13:05

Dünya Sigara İçmeme Günü her yıl 31 Mayıs tarihinde kutlanır.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ilk kez 1987 yılında başlayan ve her yıl 31 Mayıs tarihinde kutlanan Dünya Sigara İçmeme Gününde sigara içenler ve tiryakilerin bu gün boyunca sigarayı bırakmaları teşvik edilmektedir. Ayrıca bu günde Dünya çapında düzenlenen etkinliklerde sigaranın zararları ve insan yaşamına ve sağlığına olan olumsuz etkileri anlatılmaktadır.

Resim

Sigara içenler kadar sigara dumanına maruz kalan ve pasif içici olarak adlandırılan kişiler için bile sigaranın zararları saymakla bitmiyor. Son istatistiklere göre sigara tüketiminde Türkiye, Avrupa'da 3. Dünya'da ise 7. sırada yer alıyor. Ülkemizde son yıllarda sigara alışkanlığının sona ermesi için yapılan çalışmalarda yüksek bir yol katedilmiş ve sigara içen sayısının tamamen sona ermesi için Sağlık Bakanlığının destekleriyle bir çok çalışmalar ve uygulamalar yapılmaktadır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3607
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Dön Paylaşmak İstiyorum

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.