Reklam Alanı
Zaman: 21 Eylül 2014, 05:03

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Eğer sitemizi ilk kez ziyaret ediyorsanız, lütfen Kurallar ve Sıkça Sorulan Sorular sayfalarımızı okuyunuz. Forumlarımıza mesaj gönderebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Forumlarımızdaki mesajları görüntülemek için forumlar sayfamızdan istediğiniz forumu seçip ziyaret edebilirsiniz.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Aralık 2006, 17:45 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

ResimDumlupınar Üniversitesi’nde görevli öğretim üyesi O. Nuri Benlioğlu’nun eşi Hatice Benlioğlu "Allah tarafından gönderildim" diyerek kendisini peygamber ilan etti. Dini duyguları istismar yoluyla dolandırıcılıktan yargılanan karı-kocanın 5 yıla kadar hapsi istendi.

KÜTAHYA’da öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Nuri Benlioğlu ile kendini peygamber ilan ettiği öne sürülen ev kadını eşi Hatice Benlioğlu’nun, dini duyguları istismar ederek dolandırıcılık yapmaktan yargılanmalarını başlandı. Sanıkların üç yıldan beş yıla kadar hapisleri istenirken, bir erkek müridi Hatice Benlioğlu’nun kendisine ayaklarını öptürdüğünü açıkladı.

Geçen haziran ayında, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Fen- Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Nuri Benlioğlu ile eşi Hatice Benlioğlu’nun, apartman dairesinde ’Dergah’ kurarak, insanları kendilerine bağladıkları yönündeki ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, eve baskın düzenlemişti. Operasyonda dini içerikli kitap, dergi, kaset ve çok sayıda görüntü CD’siyle birlikte, bir sandıkta saklı demetler halinde insan saçı bulmuştu. Karı-koca, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Şikayet üzerine çift hakkında dava açılmıştı.

13 KİŞİ ŞİKAYETÇİ

Yrd. Doç. Dr. Osman Nuri Benlioğlu ile kendini peygamber ilan ettiği öne sürülen eşi Hatice Benlioğlu, önceki gün Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’dini duyguları istismar yoluyla dolandırıcılık yapmak’ ve ’Tekke ve Zaviyeler Kanunu’na muhalefet’ suçlarından hákim karşısına çıktı. Çiftin 3 yıldan 5 yıla kadar hapisleri istendi.

Duruşmaya Benlioğlu çifti hakkında şikayet dilekçesi veren 13 kişi de hazır bulundu. Şikayetçiler, Hatice Benlioğlu’nun kendisini ’peygamber’ ilan ettiğini ve kendilerine "Allah tarafından görevlendirildim" dediğini öne sürdü.

İLAHİ AŞKLA NİKAH KIYILDI

Şikayetçiler arasında bulunan C.Ç. adlı erkek, Benlioğlu çiftinin kendisini kullandığını söyleyerek, "Hatice Benlioğlu, rüyasında, manevi alemde benimle ilahi aşkla nikah kıyıldığını söyleyerek, kocasının haberi olmasına rağmen benimle aynı odayı paylaştı. Ellerini, ayaklarını öptürdü" dedi. Kadın şikayetçi K.T. ise Hatice Benlioğlu’nun etkisinde kalan kadınlardan, eşlerini de kendisine bağlamalarını istediğini, aksi takdirde boşanmaları için telkinlerde bulunduğunu, bu nedenle çok sayıda kadının eşinden ayrılmak üzere olduğunu öne sürdü.

EVLERİNİ SATTIRIYORDU

Şikayetçilerden T.A. da Hatice Benlioğlu’nun, kendisine inanan bazı kişilerin ev ve arabalarını sattırarak paralarını aldığını iddia etti. Yrd. Doç. Dr. Osman Nuri Benlioğlu ile eşi Hatice Benlioğlu ise haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Bu arada sahte peygamber Hatice Kübra Benlioğlu’nun, 166 sayfalık ’Bir Ney Olsam Sahibinden Üflenen’ adında, şiir ve dini konuları içeren bir kitap bastırdığı ortaya çıktı.

Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan Hatice Kübra Benlioğlu, duruşma çıkışında, "Bana iftira atıyorlar. Beni şikáyet edenlerle 3 yıldır görüşmüyorum. Ben Allah’ını peygamberini seven biriyim" dedi. Benlioğlu, gazetecilerin fotoğraf çekme ve görüntü alma isteğini ise kabul etmedi.

Eşi doçent

Ev kadını Hatice Benlioğlu müritlerine elini öptürüyordu. Eşi Yrd. Doç. Dr. Osman Nuri Benlioğlu hakkında üniversite de soruşturma açtı.

Hürriyet

Paylaş:

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 15 Aralık 2006, 19:27 
Super Friend
Super Friend
Kullanıcı avatarı

Tövbe tövbe, adam kafayı yeimş. :)

Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Aralık 2006, 01:47 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

Tövbe estağfirullah..

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Aralık 2006, 23:27 
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Kullanıcı avatarı

bir bakıma tebrik etmek lazım kendini ilk kadın peygamber olarak atamış :)

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Aralık 2006, 23:54 
Super Friend
Super Friend
Kullanıcı avatarı

onurkaya yazdı:
Tövbe tövbe, adam kafayı yeimş. :)

Pardon kadın diyecektim. :D :D

Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Benzer başlıklar
 Başlıklar   Yazar   Cevaplar   Görüntüleme   Son mesaj 
Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Göğüslere ilan modası

taNGo

3

1192

03 Şubat 2005, 01:39

ShepneM Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Kendilerini peygamber olarak tanıttılar!

[ Sayfaya gitSayfaya git: 1, 2 ]

Eternity

12

1360

11 Şubat 2006, 17:01

sametx340 Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Erbakan vefat etti

taNGo

1

321

02 Mart 2011, 00:54

fd_ Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Cem Karaca, vefat etti

taNGo

2

1350

09 Şubat 2004, 02:07

taNGo Son mesajı görüntüle

Bu başlıkta daha yeni okunmayan mesaj yok. Süpermen yaşama veda etti

taNGo

2

1950

25 Ekim 2004, 03:53

alaybozan Son mesajı görüntüle

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

© 2003, 2014 Türkiye Forum | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Geçerli XHTML | CSS | Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye
phpBB SEO

Reklam Alanı

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.