Cüce İpek Maymunu (Parmak Maymun)


Haberler forumunda bulunan Cüce İpek Maymunu (Parmak Maymun) konusunu görüntülüyorsunuz...
Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Cüce İpek Maymunu (Parmak Maymun)

Mesajgönderen taNGo » 11 Ekim 2017, 16:21

Resim

Cüce ipek maymunları ya da İngilizce adıyla Pygmy marmoset, bilimsel adıyla Cebuella pygmaea olarak bilinen maymunlar dünyanın en küçük maymun türüdür. Parmak Maymun olarak da bilinir.

Marmosetgiller familyasına ait bir primat türü olan bu maymunlar, doğduklarında ortalama 13 gram ağırlığındadır. Yetişkin uzunlukları 13 - 14 cm olan bu canlıların kuyrukları gövdesinden daha büyüktür. Cüce ipek maymunlarının ortalama yaşam süresi 12 yıldır. Yaşam süresi boyunca sağlıklı bir cüce ipek maymunu en çok 100 gram ağırlığına kadar ulaşabilir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3607
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Re: Cüce İpek Maymunu (Parmak Maymun)

Mesajgönderen taNGo » 17 Ekim 2017, 13:03

Parmak maymun nereden alınır?
Cüce ipek maymunu ya da parmak maymun'un satışı yasaktır; bu nedenle satın alabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Ayrıca internet üzerinde de satışı yasaktır. Parmak maymun sahibinden, gittigidiyor v.b. pet hayvan satışı yapan sitelerde satışı yoktur.

Parmak maymun ne kadar büyür?
Cüce ipek maymunları (parmak maymunlar) 15 cm boyuna kadar büyüyebilirler. Ağırlıkları ise maksimum 100 grama çıkabilir.

Parmak maymun bakımı
Cüce ipek maymunları (parmak maymunlar) bakımı kolay hayvanlardır. Doğal ortamlarında ağaç reçineleri ile beslenirler. Bunun dışında meyve ve böcek yerler. Ayrıca her meyveyi ya da böceği yemezler, ve damak tadları önemlidir.
Dreams
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3607
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden


Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.