Asgardia nedir? Nasıl başvuru yapılır?


Haberler forumunda bulunan Asgardia nedir? Nasıl başvuru yapılır? konusunu görüntülüyorsunuz...
Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Asgardia nedir? Nasıl başvuru yapılır?

Mesajgönderen taNGo » 25 Temmuz 2017, 10:06

Asgardia, dünya yörüngesi üzerine kurulması planlanan tarihin ilk uzay ülkesinin adıdır.

Resim

Asgardia projesi ilk olarak Paris'te bir etkinlikte bilim insanları tarafından duyurulmuştu. Projede, dünyanın yörüngesine kurulacak bir uzay istasyonunda insanlar için bir yaşam alanı oluşturulması ve bu yaşam alanının tıpkı Dünya üzerindeki ülkeler gibi anayasası ve kanunları olan bir uzay ülkesi olması planlanıyor. İlk etapta Asgardia'da yaşamak için başvurulara göre 100.000 civarındaki kişinin kabul edilmesi düşünülüyor. Asgardia'nın kurulmasındaki asıl amacın dünyayı tehdit eden meteor, uzay vakaları gibi bazı durumlardan dünyayı korumak olduğu söyleniyor.

Asgardia başvuru sitesindeki istatistiklere göre Asgardia'da yaşamak için en çok başvuru yapılan ülkeler arasında Türkiye üst sıralarda yer alıyor.

Resim

Asgardia başvurusu nasıl yapılır?
Asgardia vatandaşı olmak ve burada yaşamak isteyenler https://asgardia.space/en/ sitesinden başvuru yapabiliyor. Başvurular arasından değerlendirilerek seçilecek 100.000 civarında kişi ise Asgardia'da yaşama hakkı elde edecek.

Asgardia başvuru şartları
Asgardia'da yaşamak için 16 yaşın üzerindeki kişilerin başvuruları kabul ediliyor. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilmeniz gerekiyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3607
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.