Android 8.0 Oreo alacak cihazlar


Haberler forumunda bulunan Android 8.0 Oreo alacak cihazlar konusunu görüntülüyorsunuz...
Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Android 8.0 Oreo alacak cihazlar

Mesajgönderen taNGo » 04 Temmuz 2017, 14:46

Samsung, Google Pixel, Google Nexus, Sony ve LG gibi popüler cep telefonlarında kullanılan Google'ın Android işletim sisteminin yeni sürümü Android 8.0 Oreo ya da diğer adıyla Android "O" çok yakında yayınlanacak.

Resim

Henüz beta sürümünde olan Android 8.0 Oreo ya da diğer adıyla Android O geliştiriciler için Beta sürümleri yayınlanmaya devam ediyor. Şu an 3. Beta sürümünde olan Android 8.0 işletim sisteminin bu ay ortalarına doğru son 4. beta sürümünün yayınlanacağı ve Ağustos ayında da final sürümünün yayınlanması bekleniyor.

Resim

Android 8.0 final sürümü hangi marka cihazlara ne zaman gelecek?

Resim

Google Nexus ve Pixel
Google'ın yeni işletim sistemi eski sürümlerde olduğu gibi yine ilk önce Google'ın piyasaya sunduğu Google Pixel ve Google Nexus model cihazlara gelecek. Yani Ağustos ayında yeni Android 8.0 sürümü yayınlanır yayınlanmaz ilk önce bu cihazlarda göreceğiz.

Resim

Samsung
Geçmiş yıllara bakıldığında Samsung cihazlara Android 8.0 sürümünün biraz geç geleceği tahmin ediliyor. Güncellemenin tahminen 5-6 ay sonra geleceği düşünülüyor.

LG
Google Nexus ve Google Pixel'den sonra en şanslı cihazlar belkide LG marka cihazlar... Google'ın kendi ürettiği cihazlar için LG ile işbirliği yaptığını düşünürsek geçen yıllarda da olduğu gibi 2-3 ay sonra LG marka cihazlara Android 8.0 güncellemesinin geleceği tahmin ediliyor.

Sony
Android 8.0 sürüm güncellemesinin Sony marka cihazlara 3-4 ay sonra geleceği düşünülüyor.

HTC
Geçen senelerin ortalamasına bakıldığında HTC marka cihazlara Android güncellemesi süpriz bir şekilde ya erken ya da geç geldiği görülüyor. Yani HTC cihazlara Android 8.0 güncellemesinin en erken 3 ay en geç 5 ay sonra geleceği tahmin ediliyor.

Motorola
Geçen yıl ki Anroid 7.0 Nougat sürümü Motorola marka telefonlara 3 ay sonra yüklenebilmişti. Android 8.0 Oreo'nun da 3 ay sonra Motorola cihazlara geleceği tahmin ediliyor.

Huawei
Geçen yılki son Android güncellemesi Huwaei marka telefonlara yaklaşık 3,5 - 4 ay sonra yüklenebilmişti. Geçen seneye baktığımızda bu yılda bu sürenin en az 3,5 ay olacağı düşünülüyor.

* Yukarıdaki bilgiler sadece tahminidir. Android 8.0 güncellemesinin yayınlanacağı cihazlar ve süreler, ülkelere ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Bu bilgiler tamamen tahmini olarak verilmiştir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3612
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.